بس کن این جستجو...

امشب همه اش پائیز بود، این هوای گرم، این آلودگی این نسیم های داغ، امشب همه اش خنک بود... قدم زنان میروم و سعی میکنم به خاطر بیاورم تمامِ روز های خوب را، هر زمان و هر مکان... در پی حسابِ بهترین روزِ زندگی ام، ترانه ی عاشقانِ شهرام شکوهی را زیر لب زمزمه میکنم... "ای دریغ از سفر کو به کو، با من از او بگو" زمانُ مکان را ضرب میکنم، لحظه های خوب را جمع میکنم و بدی ها را کم؛ و روبروی مساوی مینویسم: آن یک هفته ی کذایی! میخندم به این پارادوکسِ دُرُشت... من حساب و کتابم دقیق است خاتون، هرچند میانِ کسانی بودم که  تنفر بینمان دو طرفه بود، هرچند... هرچند... اما من حساب و کتابم دقیق است... "عاشقان رفته اند در پی معشوق خویش" به این فکر کردم که چقدر اتفاقاتِ تلخ باید می افتاد که من کذایی ترین هفته ی عمرم را بگذرانم و بعد از قریب به یک سال، امشب در خیابان قدم بزنم و بعد از کلی فکر و حساب، جلوی مساوی بنویسم: آن یک هفته ی کذایی! بعدتر به تمامِ آنچه شد و نفهمیدم چه شد نگاه میکنم، بعدش چشم بسته خیابان های خلوت را راه میروم، پایم پیچ میخورد، بعد زمین میخورم، خنده ام میگیرد از کار هایی که میکنم... "بد به حال کسی که چو من تنها بماند"... میانِ این بازی گوشی و فکر و خیال، از کنار کسی رد میشوم، در چشم های هم نگاه میکنیم و چشم هایش مرا پرت میکند به نُه سالِ قبل، به کلاسِ تاریخ و جغرافیای سالِ اول راهنمایی! هی به خودم میگویم از کنارش راحت نگذر، هندزفری را در بیاور و برگرد... هی پیش تر قدم بر میدارم... تا اینکه بعد از چیزی شبیه به بیست قدم، هندزفری را در میاورم، بر میگردم و میدوم تا پیدایش کنم... نفس نفس زنان +عذر میخوام، امکانش هست فامیلی شریفتون رو بدونم؟... خودش بود، معلمِ تاریخ و چغرافیای سال اول راهنمایی من، و من، یادم بود!

پ.ن|
بی صدا گریه کن گریه کن از بود خویش...

پ.ن2|
عکس از من.

پیشنهادی|
چراغ ها که خاموش بود، چشم هایتان را ببندید و این نوا را بشنوید...
امشبِ من را این صدا پائیزی کرد...
پائیزی...

/ 6 نظر / 159 بازدید
هولدن کالفیلد

برای زمانهایی که کلا پاییزه، ترانه هر روز پاییزه محسن چاوشی توی وطنی ها رو پیشنهاد میکنم! و من یک بار معلم سوم دبستانم رو دیدم، همه رو یادش بود، جز من! [خنثی]

هولدن کالفیلد

و اما فرنگی، عادت ندارم دست بذارم روی ترانه های هیت، جنس خودم بهت ترانه میدم! http://pleer.com/en/tracks/4466572m4j0 و http://pleer.com/en/tracks/5336308lSYd البته دومی معروفه! :| و توی بی کلامهایی که میتونه جز بزنه به جیگرت :)) http://pleer.com/en/tracks/5963580hMb2 و http://www.myfreemp3.biz/mp3/sleep+dealer+away از آدرس چهارمی که بهت دادم، لینک اولش رو باز کن!

خورشید

حس می کنی؟ تو هم حس می کنی؟ چرا انقدر آذره؟ چرا سوز آخرین شبای آذرو داره شبای گرم تیرماه؟ هر روز پاییزه.. هرهفته پاییزه.. هرماه پاییزه.. هرسال پاییزه.. می ترسم.. می ترسم غرق شم توی این هرشب های پاییز.. + عکس هاتون شگفت آوره. بیشتر از خود عکس ها تناسب احساسشون با متن..

anemone

حس عجیبیه بعد این همه سال معلمت رو می بینی باورش سخته که این همه سال گذشته !!! یه روزی من معلم کلاس اول دبستانم رو دیدم و جالب بود که کم و بیش میتونست حدسم بزنه!بعد این همه سال! خم شدم برای بوسیدن دستهاش و نذاشت! ظاهرا این طعم پاییزی دیروز همه جایی بوده!!!!!!!!

آذرین

اوهوم! آدم ها رو میشه از چشم هاشون حتی بعد از سالهای سال شناخت! ایشون شما رو بیاد آوردن؟ حتما با لبخند! معلم ها دانش آموزهای قدیمیشون رو خیلی دوست دارند! اینو یه بار یه معلم خسته ی قدیمی بهم گفت.

آذرین

فراموش کردم بگم،خیلی زیبا نوشتی...